...


Новини

Оргкомітетом з вшанування пам’яті Ю.Головінського проведено наступні заходи:

2014 рік:

 1. Визначено попередні дату і час відкриття пам’ятника Юліану Головінському у Львові (вул. В. Симоненка, біля церкви Володимира і Ольги) – в неділю 12 жовтня о 14 год. (можливі уточнення і програма свята – стежте за інформацією на нашому сайті)

  30 вересня, у 84-у річницю з дня загибелі Ю.Головінського активістами оргкомітету організовано поїздку на його могилу у село В.Глібовичі, а також встановлено і освячено хрест на місці загибелі Ю.Головінського поряд з дорогою В.Глібовичі – Бібрка. (див. фото). Продовжується збір коштів на завершення оплати робіт з виготовлення та встановлення пам’ятника а також на видання друкованої продукції (листівка, буклет, боффон для жертводавців, книга). Рахунок для доброчинних внесків 2625501121735 в Кредобанку, код банку 325365, отримувач Головінський Л.В., код отримувача 1344614595

maket

maket

maket


 1. Завершуються роботи з встановлення пам’ятного знака – погруддя Юліана Головінського у Львові на вул. В. Симоненка – на другому боці вулиці біля церкви Володимира і Ольги (див. фото). Незабаром відкриття пам’ятника, про дату буде повідомлено додатково. Проводиться збір коштів на завершення робіт а також на видання друкованої продукції (листівка, буклет, боффон для жертводавців, книга).

maket

2013 рік:

Про пам’ятник Ю.Головінському у Львові.

 1. Отримано дозвіл Львівської міської ради та вихідні дані для створення і встановлення у Львові на вул. В. Симоненка пам’ятного знака – погруддя Юліана Головінського. (рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради № 580 від 12.07.2013 р.). Відкриття пам’ятника заплановано в кінці 2014 року до 120-річчя з дня народження Ю.Головінського.
 2. Пам’ятний знак-погруддя виконане скульптором, заслуженим художником України Любомиром Яремчуком, гіпсову модель погруддя передано для відливання у бронзі на Львівську фабрику мистецтв «Скульптура» у вересні 2013 р.
 3. Архітектурний проект пам’ятника розробив архітектор В. Каменщик.
 4. Проводиться збір коштів на виготовлення погруддя та встановлення пам’ятника Ю.Головінському на вул. В. Симоненка у Львові.

Нова інформація про вшанування пам’яті Ю.Головінського

 1. За останні роки активістами оргкомітету з вшанування пам’яті Ю.Головінського віднайдено та зафіксовано на місцевості та космознімках місце загибелі Ю.Головінського а також зібрано з різних джерел інформацію про обставини його загибелі. Заплановано встановити на місці загибелі пам’ятний знак.
 2. З 2000 р. на могилі Ю.Головінського на цвинтарі с. Великі Глібовичі (поблизу м. Бібрки), Львівська обл. щороку 30 вересня (в день загибелі) та 1 грудня (в день народження) за активної участі громади села (голова А.Я.Іванський), вчителів місцевої школи (директор І.М.Онищак) та місцевого пароха о. Степана проводяться поминальні панахиди. Проведено подальше впорядкування території навколо могили Ю.Головінського.
 3. За останній час з’явились нові публікації, де є інформація про Ю.Головінського. Особливо багато даних зібрано у першому томі історії ОУН і УПА (автор Євген Перепічка, книжка вийшла у 2012 р. у Львові). Цікава інформація про Ю.Головінського є також у спогадах його дружини Милослави, надрукованих у журналі «Дзвін», № 11-12 за 2009 рік.
 4. Отримано кілька родинних фото з архіву родини дружини Ю.Головінського Милослави (з дому – Ярема) – від внучки дружини Ю.Головінського Христини Свістович з Кракова (Польща) – фото з дружиною та пасербицями та фото з весілля Головінських.
 5. Отримано фото молодого (1918 рік) Ю.Головінського та деякі спогади про його родину від родини Катерини Мороз (Лятошинської) – троюрідної сестри Ю.Головінського по материнській лінії.
 6. Отримано, ймовірно, останні прижиттєві фото Ю.Головінського після його арешту польською поліцією 20 вересня 1930 р. (фото з польських архівів – віднайшов Юрій Гаврилюк з Польщі).
 7. Отримано інформацію про медаль у пам’ять Ю.Головінського (від відомого дослідника у цій області Степана Пахолка).

2010 рік:

 1. Організовано і частково оплачено за рахунок доброчинних внесків створення ескізного проекту та макету пам’ятника Ю.Головінському (скульптор Л.Яремчук, архітектор В.Каменщик), який планується встановити у центральному сквері м. Бібрки. Проект і макет пам’ятника знаходяться на погодженні у Бібрській міській раді. Погруддя Ю.Головінського для пам’ятника виготовлено в гіпсі і готове до передачі на скульптурну фабрику для відливання у бронзі. Орієнтовна вартість художньо-скульптурних та архітектурно-будівельних робіт з виготовлення та встановлення пам’ятника – приблизно 100 тис. грн.

jaremchuk

Активісти оргкомітету в майстерні скульптора Любомира Яремчука (24.07.2010 р.).
Зліва направо: скульптор Любомир Яремчук, директор Бібрської середньої школи Тарас Шах, племінник Ю.Головінського Любомир Головінський, родич Ю.Головінського по материнській лінії Андрій Назаревич.

2009 рік:

 1. На клопотання оргкомітету рішенням Бібрської міської ради отримано дозвіл на встановлення у 2010 р. в м. Бібрці Перемишлянського району пам’ятника Ю.Головінському і виділено для нього місце в центральному сквері міста.
 2. За підтримки оргкомітету від імені колективу Велико-Глібовицької середньої школи в Кабінет міністрів передано клопотання, підтримане на рівні району та області, а також всі необхідні документи та матеріали для присвоєння школі імені Ю.Головінського.
 3. Активістами оргкомітету віднайдено та зафіксовано місце загибелі Ю.Головінського по дорозі з м. Бібрки до залізничної станції «Великі Глібовичі».
 4. 30 вересня, у 79 річницю з дня загибелі Ю.Головінського здійснено поїздку активістів оргкомітету, істориків, громадських та політичних діячів місцями, пов’язаними з його діяльністю та загибеллю за маршрутом Львів – Бібрка – Великі Глібовичі.
 5. В Музей визвольних змагань – філіал Львівського історичного музею у Білогорщі, а також у середню школу села Великі Глібовичі активістами оргкомітету передано матеріали та документи про життя та діяльність Ю.Головінського.
 6. Здійснено поїздки активістів оргкомітету, істориків, скульпторів та архітекторів у м. Бібрку на місце встановлення пам’ятника Ю.Головінському з метою підготовки проекту пам’ятника.
 7. Разом з істориком М.Литвином та родичами Ю.Головінського встановлено контакти з родиною дружини Ю.Головінського в Україні та Польщі, у якої знаходяться матеріали з архіву Ю.Головінського.
 8. Видано буклет з фотографією та короткою біографією Ю.Головінського а також відкрито присвячену вшануванню пам’яті Ю.Головінського інформаційну веб-сторінку в інтернеті.

 

© Nazarevych ........................................................................................................................................................................................................................2010 year